První společné Vánoce

22.12.2017 08:00

Doufám, že se mnou budete souhlasit, když řeknu, že naše první společné Vánoce se povedly na jedničku. Hned po ránu pod krásně vyzdobeným stromkem (pochvala ještě jednou TOMOVI za jeho donesení i dekoraci a DAVIDOVI a ISE za pomoc při zdobení) vyrostla hora dárků. Třída se rozvoněla zapálenými františky, vánočním cukrovím (DÍKY VŠEM RODIČŮM, kteří mysleli na naše mlsné jazyky a poslali výstavní kousky sladkého pečiva), čajem a čokoládou. Před odchodem na koncert nám zakoncertoval ADAM na svou kytaru a já mu znovu tleskám.

Vystoupení hudební skupiny v tělocvičně jsme si užili - společně jsme si zazpívali i zatancovali a dostali se do "správňácké" vánoční nálady před posezením kolem stromku. Ještě než jsme ho odstartovali, navštívil s nadílkou sladkostí náš třídní Santa, sob a dva skřítci nejmenší děti z nižšího stupně. Za tuto akci potlesk pro LAURU a DENISU a jejich pomocníčky TOMA a KAMILA. Nutno dodat, že děvčata si to celé sama vymyslela, přinesla si kostýmy i hromadu bonbónů.

Třídní vánoční rozjímání bylo mimořádné. Během poslouchání přání pro třídu, rodinu i konkrétní lidi jsme přepli do klidového režimu. Své projevy jste "vypilovávali" od pondělního třídnického odpoledne. Někdo četl, někdo mluvil bez papíru. Některé promluvy byly dojemné, jiné zábavné, vždy však k věci. VŠECHNY bez výjimky ZA TO CHVÁLÍM (a Vaneska nás překvapí hned na začátku nového roku). Děkuji za přání, která byla směřována přímo na mne. A palec nahoru podruhé pro SIMONKU, JIRKU L., KUBU, MARKÉTU, JÁRU, ADAMA, EMU, DENČU, ZDEŇKA a LAURU. Jejich "dopisy Ježíškovi" byly obzvlášť povedené! Povídání uzavřela trojice přání třídní učitelky a začalo velké, dlouhotrvající nadělování. Nervydrásající! Protože teprve po předání posledního balíčku mohlo dojít k nedočkavému rvaní papíru. V tomto místě vyslovuji poslední MEGA POCHVALU  za to, že mnozí z vás si vzali k srdci připomínku, že nejlepší dárek je ten, který sami vyrobíme, který jde od srdce a je hnán snahou, obdarovaného dojmout, potěšit, rozesmát nebo překvapit svou originalitou. Ti, kteří nevyráběli, ale nakupovali, zase ukázali, že obdarovávaného znají a ví, čím mu udělají radost.

TĚM DĚTEM A JEJICH RODIČŮM, kteří obdarovali také mne, MOC, MOC DĚKUJI.

FOTOGALERIE