První vysvědčení na druhém stupni

31.01.2018 12:20

První předávání vysvědčení na vyšším stupni bylo v naší třídě spojeno s ovocnými orgiemi. V rámci projektu "Ovoce do škol" byla tento týden dětem nabídnuta ochutnávka exotického ovoce. Třídní učitelka se k této akci staví skepticky a s obavami, protože:
1) zastává názor, že zdroj vitamínů máme hledat v ovoci a zelenině, které jsou doma tam, kde jsme doma i my
2) dle jejího názoru není v pořádku, experimentovat s fyzickou reakcí dětí (nečekané alergie) na rostlinné druhy, které nikdy předtím neozkoušely.
Navzdory svým pochybnostem však pasovala sama sebe v den vysvědčení na výkonnou svačinářku. O hodinu dříve si přivstala a před vyučováním loupala, vydloubávala, okrajovala, porcovala a ovocné mísy vyráběla. Nakonec celé to snažení nevyšumělo do prázdna. Přerostlo v docela pěknou hru při které každý žák obdržel kartu s informacemi o jednom druhu plodiny. Jeho karta pak byla vstupenkou k ochutnávce ovoce zde popisovaného. "Přidělenci" ke konkrétnímu ovoci předali ostatním podle své karty stručné info, ale také subjektivní názor na chuť (blééé). A protože obvykle hodně zbylo, nabídli přebytky dalším zájemcům. Naštěstí nikdo, ani ti nejvášnivější degustátoři (Natálko! Járo!), neprokázali žádnou alergickou reakci. Dojezeno, uklizeno, možno přistoupit k nejdůležitějšímu okamžiku poslední středeční hodiny. Ještě ne! Děti dostaly úkol, ohodnotit nejdříve samy sebe ve všech vyučovacích předmětech do rozdaných fiktivních vysvědčení. Jak se posléze ukázalo, někdo se hooodně přeceňuje. Pro příště některým doporučuji více skromnosti a sebekritiky. Naopak: ještě jednou gratuluji všem jedenácti vyznamenaným a samozřejmě gratulace navíc za Eminy a Tomovy samé jedničky.

FOTOGALERIE