Baletní představení "Louskáček"

06.12.2017 10:30

Ve středu 6. 12. měla většina z vás mimořádný zážitek (protože první tohoto druhu) - návštěvu klasického baletního představení.

Vánoční pohádka s kouzelnou hudbou P. I. Čajkovského patří k nejoblíbenějším dětským baletním představením. Příběh se odehrává na Štědrý večer, kdy ve snu sirotka, malé Klárky, ožívají všechny hračky, včetně Klárčina dárku od strýčka – veselého louskáčka na ořechy. K životu se probouzí také svět myší, které bojují proti oživlým vojáčkům vedených Louskáčkem. Když Louskáček zvítězí v bitvě nad myší armádou, promění se v krásného prince, který Klárku pozve do svého království. Tam všichni vesele oslavují a tančí. Začíná nový den, Klárka se probouzí doma u vánočního stromečku a na jejím klíně leží nová hračka. Louskáček.

Ukázka baletu, jak ho dělají profesionálové.

My jsme v Chomutově neviděli výkon "profíků", ale představení dětí a mládeže ze ZUŠ. Proto to místy trochu skřípalo a nebylo to úplně dokonalé. Chválím vás proto za to, že jste byli tolerantní k chybám aktérů i k trochu nešťastnému výběru představení dětí pro děti a že jste se na rozdíl od mnohých jiných návštěvníků chovali slušně a dokázali jste kultivovaně vyjádřit uznání k výkonům herců.

FOTOGALERIE